Yeme de...Yüzüne sür? Zeytinyağının cildinize sağladığı güzellik faydalarını öğrenin!

En son güncellendiği tarih: 3 May 2018

Ruha da faydalı bedene de, bir gençlik iksiri olmadığı kaldı : ). O kadar çok faydası var ki artık şaşırmıyoruz...Yine de bilmiyorsanız kaçırmayın diye: işte zeytinyağının güzellik üzerine olan en önemli faydaları.


1. Gözeneklerinizi tıkamaz ve yaşlanma karşıtıdır: Doğal bir nemlendirici olan zeytinyağı, hindistan cevizi yağı gibi popüler alternatiflerinin aksine gözenekleri tıkamayan bir opsiyondur. İçerdiği antikoksidanlar sayesinde yaşlanma karşıtı olmasıyla birlikte havadaki serbest radikal moleküllerin cildinize zarar vermesine engel olur.

2. Saçlarınızı ışıl ışıl yapar ve şampuan öncesi bakım sağlar : Antik Mısır'da zeytinyağının saç bakımı için favori seçenek olduğunu biliyor muydunuz? Zeytinyağını sıcak suda biraz ısıtıp saçınızda 10-20 dk. beklettikten sonra durulayarak şaşırtıcı sonuçlara ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda saç uçlarınıza birkaç damla zeytinyağı sürerek hem bakım yapıp hem de parlak saçlara sahip olmak hem ekstra kimyasallardan korunmak, hem de paranızı cebinizde tutmak için sizce de müthiş bir seçenek değil mi?


3. Tırnaklarınızı güçlendirir ve ellerinizi yumuşatır: Bazı aşçıların ellerine bulaşan zeytinyağını yıkamak yerine ellerine sürerek bakım yapmak için

kullandıklarını biliyor muydunuz? Daha güçlü ve daha uzun tırnaklar istiyorsanız da işi zeytinyağına bırakabilirsiniz. Ellerinize biraz yedirdikten sonra fazlasını tırnak diplerine sürmeniz yeterli.


4. En doğal göz makyaj çıkarıcınızdır: Birçok makyaj sanatçısı göz makyajlarını çıkarmak için zeytinyağına başvuruyor, çok da haklılar! Zeytinyağı bir yandan kirpiklerinizi beslerken bir yandan gözlerinizi nazikçe makyajdan arındırmak için harika bir seçim!


5. Çatlamış dudaklar, topuklar ve dirsekler hepsine son verir: Zeytinyağını bir çay kaşığı şekerle karıştırıp harika bir dudak peeling'i elde etmek mümkün, hem de 1 dakikadan az zamanda! Tabii sadece dudaklar bu durumdan faydalanacak diye bir kuralımız yok, bu peeling tarifini tüm vücudunuz için rahatlıkla uygulayabilirsiniz.


6. Tıraş jeliniz bittiyse markete koşmayın: Zeytinyağı doğal bir kayganlaştırıcı olduğundan hem yumuşak bir tıraş sağlar, hem de tıraş sonrası iritasyonlara engel olur.

7. Makyaj fırçalarınızı da düşünün: Ne kadar büyük bir uğraş gibi gelse de makyaj fırçalarımızı temizlemenin önemi tartışılamaz, o zaman bunu zeytinyağıyla yapmaya ne derseniz? Aslında düşünürseniz saçlarınızı besleyecek bir şeyin makyaj fırçalarınıza da iyi gelmesi çok mantıklı. İster direk zeytinyağını ister zeytinyağlı sabununuzu kullanın, kısa sürede temiz ve uzun sürede daha iyi korunmuş makyaj fırçalarına sahip olacaksınız.


Umarız bu yazımızla sizleri zeytinyağının geniş kullanımı konusunda az da olsa bilgilendirebilmişizdir. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, zeytinli kalın!


11 görüntüleme

RENGİ ZEYTİN

Merkez:

Aşağıkızılca Mahallesi, Kemalpaşa. İzmir 35750

           0232 886 80 50

           rengizeytin@gmail.com

BİZİ TAKİP EDİN

  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
  • YouTube - Gri Çember

 ©2018 Rengi Zeytin, Tüm hakları saklıdır.